Zirkonyum Kaplama

Birçok nedeni bulunan diş kaplama uygulaması bazı durumlarda mutlak suretle gereklidir.
Başlıca nedenleri ise;
- Farklı bölgelerden kırılmış ve görüntü bozukluğuna neden olan diş yapısını korumak,
- Dolguların daha estetik görünmesini sağlamak ve kapatmak için,
- Üst yapı kısmında daha estetik görünerek gerekli olmakta.
Çok kaliteli ve estetik bir duruş sergilemek, en büyük nedenlerinden biri ise, ana diş yapısında üstün koruma sağlamak amaçlı kullanılmaktadır. Çok basit aşamalardan geçen
diş kaplama operasyonları, son derece sağlıklı ve düzenli bir görünüme sahip olmak için gereklidir. Özellikle ana diş yapısı kadar kusursuzca kullanılan, normal diş yapısından hiç bir farkı olmadan çok uzun süre tercih edilen bir teknik haline gelmiştir.

847-480-zirkonyum-kaplama-norvec-klinik
Diş kaplama özellikle gülüş estetiğinde ve farklı kötü görünümlerin, orantısızlıkların önüne geçebilmek için mutlak suretle şart bir uygulamadır.
En etkili teknik zirkonyum mucizesi Doğala çok yakın kesinlikle yapay görünmeyen ve çok uzun yıllar kullanılabilecek bir teknik olan
zirkonyum kaplama kullananların memnuniyeti nedeni ile son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Eski zamanlarda gri metal diş kaplama tekniği yerine kullanılan ve oldukça sağlıklı görünüm vermektedir. Hem estetik amaçlı, hem de ana diş yapısını koruyucu olarak kullanılabilir. Beyazlatma tedavisi de dahil olmak üzere rahatlıkla kullanılabilir. Renk ve yapısı bozulmuş, yüzeyinde farklı görünümler, tırtıklı görüntülerin düzenlenmesini sağlar.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Süreci

Ağız ve diş yapısına göre alınan ölçüler, laboratuvar ortamında en iyi şekilde üretimden geçer, diğer diş yapılarına bire bir konumlandırılarak son dere doğal bir görünüm verilir. Çok özel yapıştırıcılar ile kalıcı olarak yerleştirilir. Normal diş minesine ise, 1 ile 2 mm arasında tıraş uygulaması yapılarak fazla madde kaybı olmadan son derece sağlıklı bir şekilde yerleştirilir.
Zirkonyum kaplama aksi bir durum gerektirmedikçe, lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Sağlıklı bir uygulama gerçekleştirilerek, sıcak ve soğuk içecek besin maddeleri ile temasta, sızlama ve uyuşmaların önüne en iyi şekilde geçilir.
Hastaların sadece %2 lik bir kısmında sonrasında sızlama durumları ortaya çıkabilir. Tam olarak
zirkonyum kaplama tedavisi yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamlanır. Bazı hastalar ise, farklı seans aralıkları ile memnuniyetleri tamamlanana kadar uygulamaları küçük müdahaleler ile devam etmektedir. Her yaşta bireye zirkonyum tedavisinin uygulanmasının yanı sıra, 18 ile 24 yaş arası bireylerde çene büyümesi gelişinin tamamlanacağı göz önünde bulundurulur ise, sıklıkla yenilenmesi gerekebilir. Uygulama, sadece çok arka diş kısımlarında sıklıkla tercih edilememesi gerekir. Diğer geri kalan ön dişlerin tamamına ve ağız kısmından gülme esnasında görünen dişlerde rahatlıkla tercih edilebilir.
Zirkonyum kaplama sonrasında ise;
- Beyaz ve renk görünümü eşit dişler,
- Daha pürüzsüz ve birbirine orantılı düzgün görünümlü diş yapısı.
- Sıcak ve soğuk hassasiyetinin tamamen ortadan kalkmış olması gibi birçok olumlu durumlar söz konusudur.