Kaş Ekimi

Yüz çevresindeki birçok farklı alanda kıl eksikliği söz konusudur. Bu belki bıyık belki de sakaldır. Elbette bu ikisi de insanı oldukça rahatsız edecek türden bir köselik olarak ön plana çıkıyor. Ancak kaş eksikliği hem erkek hem de kadın açısından günlük yaşamda adeta dışarı çıkamayacak kadar büyük bir sorun teşkil eder. Eğer kişinin kaş bölümünde tamamen bir eksiklik söz konusu ise yani hiç kıl yoksa o zaman böyle insanlar birileri ile göz göze gelmekten kaçınırlar.

kas-ekimi-norvec-klinik
Bunun nedeni ise karşıdaki kişinin gözleri sürekli olarak eksik olan kaş noktasına kayar ve bu da kişiyi büyük bir sorunun içine iter. Bu tür insanlar bu sorunu genel olarak kaş bölgesine kalem kullanma yöntemi ile kapatmaya çalışırlar ancak bu da bir çözüm olmaz. Çünkü her hangi bir durumda, yüze gelecek bir su veya yağmur sonunda yapılan bu boyama işlemi tamamen silinebilir. Bu yüzden
kaş ekimi yöntemi bulunmaktadır.

Birçok kişi bazı zamanlar Tatu yöntemine başvurarak tamamen eksik olan kaş bölgesini bu yöntem ile kapatmaya çalışmasa da, doğal bir görünüme sahip olmadığı için dışarı çıkıldığı zaman günlük hayatta açık bir şekilde renk farklılığından ötürü sırıtmaktadır. Elbette bu tür sağlık durumları genetik olarak değil, aynı zamanda her hangi bir yara ile kalıcı bir hasar oluşturabilir ya da saç kıran neticesinde ve hatta bir takım hastalıklardan ötürü dökülmeler söz konusu olabilir.
Kaş ekimi yönteminde ise bu tür sorunlar büyük bir çoğunlukla halledilir.

FUE tekniği sayesinde kişinin kendisinden alınan kıl kökleri ile oldukça doğal bir kaş yaratılabilir ve günlük hayata rahat bir şekilde devam edilebilir. Ancak bu yöntem yapılırken uygulayacak olan doktora mutlaka kaşın kaç derece ile bir ekim yapılacağı ve nasıl olacağı sorulmalıdır. Bu yöntemin yapılma esnasında enseden alınan kıl kökleri kaş kısmına belirli olarak çizilmiş noktaya uygulanırken kullanılacak olan iğneler de oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir.

İğnenin çap derecesi önemlidir ve kaliteli bir iğne ile yapılacak
kaş ekimi yöntemi her hangi bir kesik yaratmadan doğru bir ekim gerçekleştirir. Daha fazla yardım için iletişim bilgileri kullanılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir