Yüz Germe Ameliyatı


Yüz Germe
operasyonu cildin genç görünmesini sağlamayı hedefleyen bir operasyondur. Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da belli süreçler bulunmaktadır ve asıl hedef güzel sonuçlar ortaya çıkartabilmektedir.
Yüz germe
operasyonu yüzümüzün her alanının gergin görünmesini, kırışıklıklardan arındırılmasını ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Gergin ve parlak bir cilt dışında, burun ve kaş bölgesinde de değişiklikler yapılabilmektedir.

yuz-germe-ameliyati-norvec-klinik
Daha ufak sorunlarda basit yöntemlerle de sonuca ulaşılabileceği gibi ameliyatta gerektirebilir. Basit yöntem az kırışıklıklar için geçerli olan dolgu enjeksiyonu yöntemidir. Ameliyatlar ise yaklaşık 2-3 saatte gerçekleşebilmektedir. Bu ameliyat esnasında birçok alanda yenilikler yapılabilmektedir. Lazer uygulaması, göz torbalarının giderilmesi, alın kırışıklarını düzeltme, burun, kaş yapılandırması gibi uygulamalarda aynı esnada yapılabilmektedir. Kişinin talebi doğrultusunda gerçekleştirilecek bu operasyonlar aynı esnada yapılabilen estetik operasyon olmasıyla birlikte sadece doktor gözetiminde kalma süresini 1 gün kadar uzatabilmektedir.

Operasyon öncesinde doktor tarafından belirtilen süreçlerin olumlu bir şekilde aşılması gerekmektedir. Yaklaşık 10 gün öncesinde sigara tüketimini bırakmak gibi. Yapılması gereken tüm işlemler doktorlar tarafından öncesinde belirtiliyor olacaktır. Duruma göre değişkenlik göstermesiyle beraber kişi aynı gün ya da ertesi gün hastaneden ayrılabilmektedir. Bu süreç operasyon detayına ve ağırlığına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ameliyat sonrası için en çok merak edilen konu ise iz kalıp kalmayacağıdır. Tabi ki iz kalacaktır, belirli bir süre sonra görülmesi azalacaktır fakat izler gizlenmektedir. Saç bölgesinde, kulak arkasında ve önünde, çene altında küçük izler bulunacaktır ve bu izler oldukça küçük olmakla birlikte incelenmeden görülmeyecek niteliktedir.


Ameliyat sonrasında yapılması gereken çok fazla uygulama bulunmamaktadır. Güneş ışınlarında korunmak, ağır egzersiz yapmamak gibi süreçler bulunmaktadır. İyileşme süreci beklenmelidir. Dikişler ortalama 1 hafta içinde alınabilmektedir. Yaklaşık bir hafta sonrasında kişi günlük hayatına aynı şekilde geri dönebilmektedir. 2 ay boyunca yüzü darbelerden korumaya dikkat edilmelidir. Bir haftalık süreçte şişkinlik, gerginlik gibi bir his oluşabilmektedir.

Her operasyonda olabilecek bir sonuç olduğu gibi geçici bir durumdur. Anestezi kaynaklı olarak yüzde şekil bozuklukları da görülebilmektedir. Bu durum da kısa sürede geçer ve cilt kendini toparlar. Sorularınız için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.