Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma
Bir insanın yüz bölgesinde en dikkat çekici yerler genel olarak gözler ve kaş bölgeleridir. Özellikle de kadınlar açısından gözlere ve kaşlara sürekli olarak bir bakım yapılır. Kaşlarının daha dik görünmesi için ise birçok farklı yöntem kullanırlar.

kas-kaldirma-estetigi-norvec-klinik
Bunun nedeni ise kalkık bir kaş kişiyi olduğundan daha genç gösterirken daha aşağıda ya da düz halde kalmış bir kaş yine kişiyi bu sefer olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu yüzden
kaş kaldırma tekniği ile bir kadın ya da erkek çok daha genç güzel bir görünüme bürünebilir. İki farklı şekilde kaş kaldırma tekniği bulunmaktadır ve bunlar ameliyatlı ya da ameliyatsız bir estetik müdahale ile yapılır.

Ameliyatsız bir kaş kaldırmak için en iyi yöntem olarak ultraterapi gibi bir yöntem kullanılır ve bu yöntem sayesinde estetik işlem en fazla 15 dakika kadar sürmektedir ve kaş basit bir şekilde istenilen seviyeye kaldırılır. İşlem sona erer ermez olumlu etkiler anında görünse bile gerçek güzel görüntüsü birkaç içinde belirginleşir. Ameliyatla yapılan işlemler ise kaş askısı denilen bir yöntem ile mümkündür.

Bu yöntem ile kaşın belirli bir noktasından özel iğneler ile açılan bir delik aracılığı sayesinde kaş istenilen seviyeye çıkarılır. Genel olarak local anestezi ise basit bir şekilde yapılan bu kaş kaldırma işleminin olumlu görülmeyen yanı işlem her ne kadar özel bir takım iğneleri ile gerçekleşse bile yine de kişinin günlük yaşam içindeki yüz hareketleri ile bağlantılı olarak en fazla 2 yıl içinde yeniden eski haline dönmektedir.


Diğer işe yarayan bir ameliyat yöntemi ise endoskopik kaş kaldırma yöntemidir. Bu işlem bir ameliyathane ile local anestezi altında yapılır. Alın kısmındaki saçlı kısımda açılacak bir kesi ile bu noktadaki dokular gevşetilerek kaş hangi seviyeye kaldırılmak isteniyor ise o noktaya çıkarılır. Bu ameliyat sonrası çok fazla bir ağrı söz konusu olmaz ve dikişler de en fazla iki hafta içinde alınır. Oluşacak bir iz saçlı bölgedeki kaldığından dolayı dış taraftan herhangi bir iz görülmez.

Kaş kaldırma
ile ilgili daha fazla detay için iletişim bilgileri kullanılabilir.