Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu
Genel olarak insanların birbirinden farklı yapılarda dudak kalınlığı bulunmaktadır. Bazı kişiler ince bir dudak yapısına sahipken bazı insanlar ise normal kalınlıkta bir dudağa sahiptir. Ancak özellikle de birçok kadın dudaklarının kalınlığından pek de memnun değildir. Elbette bunun farklı nedenleri var.
dudak-dolgusu-norvec-klinik
Bazı kadınların dudak kalınlığı nerdeyse yok denecek kadar azken, bazı insanların yaşın ilerlemesinden ya da bir takım psikolojik sorunların fiziksel karşılığı olarak dudak incelmesi ön plana çıkmaktadır. Bu konuda
dudak dolgusu için ameliyat ile ya da ameliyat edilmeden yapılan yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında ilk başta vücudun belirli bölgelerinden alınacak olan yağın dudak bölgesine enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Bir başka yöntem ise farklı bir takım yöntemler ile geliştirilmiş olan dolgu maddeleri ile dudağı belirgin noktalarına müdahale edilerek yapılan durumdur.


Genel olarak bu dolgu maddesi ile yapılan yöntemde hyalüronik asit içeren bir takım işlemler dudak bölgesine uygulanarak tedavi yapılır ve bu da olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Genel olarak
dudak dolgusu için uygulanan ve kalıcı olarak yapılan estetik müdahalelerin yapılması doğru değildir. Bu durumlar dudağın doğal yapısını bozmaktadır. Bu neden dolayı da dudak için daha çok geçici olan yöntemlere başvurulması daha önem arz etmektedir.


Bilindiği üzere dudak yapısı sürekli bir hareket içinde olan vücut yapısıdır ve bir günlük yaşamda bile her şekilde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu yüzden estetik bir operasyon açısından sadece dudağa özel bir takım özel olarak üretilmiş dolguların kullanılması daha olumlu neticeler vermektedir. Bu da birkaç ay içinde dudağa kişinin istediği şekilde bir dudak dolgunluğu görünümünü kazandırmaktadır.

Son yıllarda birçok farklı dolgun maddeleri dudak dolgu operasyonu için ortaya çıkarılmıştır. Bu farklı dolgu maddeleri de kişinin operasyon sonucunda her hangi bir çekmesine engel olmaktadır. Uygulama noktasında
dudak dolgusu operasyonu genel olarak en fazla 20 dakika gibi bir süre içinde tamamlanmaktadır. İşlen sona erdikten sonra kişinin dudak bölgesine soğuk su uygulaması yapması rahatlaması konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca bu dolgu operasyonu sırasında uygulanan kremleri ile her hangi bir ağrı da hissedilmez. Bu operasyon için daha fazla yardım açısından iletişim bilgileri kullanılabilir.