Çene Estetiği

Çene problemi konusunda birçok farklı sorun bulunmaktadır. Bunlar çene yüksekliği açısından uzun ya da kısa olması ve ayrıca gride ya da ileride olması gibi bir takım sıkıntılar olmaktadır. Birçok insanın çene estetiği açısından problemi genel olarak çene ucunun kısa olması ve ayrıca geriye doğru yerleşik bir şekil almasıdır. Böyle bir sorunda kişinin çene ucu diğer insanlar göre daha kısa ve küçük, aynı zamanda geriye doğru bölgesel bir şekil almış durumdadır. Bu da insanda sürekli olarak bir gıdı oluşmuş izlenimi yaratır.
cene-estetigi-norvec-klinik

Üstelik bu nedenden dolayı normal bir görünüme sahip olan burunda bu noktada daha büyük bir izlenim yaratmasına neden olur. Böyle durumlarda iki türlü müdahale söz konusudur. İlki bu normal burun yapısını çeneye uygun bir hale getirmektir. Ancak bu operasyon burnun doğal görünümüne darbe vurur ve kişide bir takım sağlık sorunlarını da yanında getirir.

Nefes alma zorluğu ve benzeri gibi. Bu yüzden de tek çare kişinin normal bir görünüme sahip olmayan çene kısmına müdahalede bulunmaktır. Bu müdahaleden önce bir takım tetkikler yapılır ve bilgisayar ortamında çenenin uygulanacak yöntemler neticesinde nasıl bir görünüme bürüneceğinin resimleri çıkarılır.

Çene estetiği
için birçok farklı yöntemler söz konusudur. Vücudun belirli bir noktasından alınarak yapılan yağ enjeksiyonu yöntemi, dışarı üretilecek bir enjeksiyon maddesi üretimi ya da silikon uygulaması gibi yöntemler söz konusudur.

Ancak bu yöntemlerin işe yarar yanları ile yaramayan yanları varken çene estetiği açısından bunlar arasında en fazla kullanılan ve iyi bir cevap veren yöntem yağ enjeksiyonu olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise bu işlem kişinin kendi yağ oranı ile yapılıyor olması ve bu da enjekte edilecek noktada tam bir uyum sağlamasına yardımcı olmasıdır. Bir diğer taraftan bu yöntem daha ucuza gelir. Adapte olma konusuna daha kısa bir sürenin geçmesi yeterlidir.

Aslına bakılırsa birçok insanın her ne kadar fark etmiyor olsa bile, çene yapısı ile ilgili yüz yapısına göre bir uyumsuzluk söz konusudur. Bu yüzden farklı bir estetik için doktora gidildiği zaman çene yapısına da baktırılması önemlidir. Bilgi için iletişim araçları kullanılabilir.