Boyun Germe Estetik Ameliyatı

Boyun Germe
İnsanlar yaşlandıkça tıpkı vücudun belli bir takım bölgelerinde olduğu gibi boyun bölgesinde de sarkma ve benzeri deformasyonlar meydana gelir. Bu durumun açıklaması boyun bölgesi ile çene bölgesi arasında yer alan açının gitgide kayboluyor olmasıdır. İşte bu tip hallerde
boyun germe operasyonları oldukça faydalı çözümler sağlayan bir tercih olmaktadır.

boyun-germe-ameliyati-norvec-klinik
• Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?


Boyun germe
ameliyatı genellikle çok çabuk kilo alıp kilo veren kişiler için uygun bir operasyondur. Özellikle elli yaş ve üstü bayanlarda sıklıkla görülmekte olan göz altlarında kırışıklık, alın bölgesinde derin halkalanmalar gibi boyun bölgesinde bir takım deformasyonlar meydana gelir. Özellikle çokça görülen deri bolluğu en belirgin belirtiler arasında yer alır.

• Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?


Boyun germe
operasyonları esnasında ilk olarak kulağın ön tarafından kulak memesine kadar devam eden, o kısımdan da kulak arkasından dönen bir kesi gerçekleştirilir. Bu arada boyun ve yüz derisi serbest hale getirilir. Bu arada da mimikleri oluşturan kas gruplarının yer aldığı yüzdeki yumuşak doku dikişler yardımı ile yukarıya çekilir. Deride yer alan fazlalık atılırken kulağın önüne ve arkasına atılmış olan kesiler dikiş atılır.

Çenenin altında bulunan ve 'gıdı' adı verilen bölgede fazlalıklar söz konusu ise liposakşın yöntemi ile bu yağlar alınır. Boyuna bölgesine 3 cm ila 4 cm arasında değişen boyutlarda yapılacak olan kesiler vasıtasıyla dikine bantlar serbest hale getirilir. Daha sonra bunlar birbirleri ile dikiş atılarak bir araya getirilirler ve böylece bir iç korse meydana getirilmiş olur.

• Boyun Germe Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Boyun germe operasyonu gerçekleştirilmeden önceki 1 hafta kanda sulandırıcı etkilere yol açan aspirin ve türevi ilaçların alımı kesilmelidir. Bunun yanı sıra özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus sigara kullanımıdır. Ameliyattan önceki 3 hafta boyunca sigara kesinlikle içilmemelidir, pasif içici durumuna gelinmesine yol açacak dumanlı alanlardan da uzak durulmaya çalışılmalıdır.
Gördüğünüz üzere
boyun germe ameliyatı, oldukça dikkat gerektiren komplike bir operasyonu ifade eder. Bu işlemle ilgili her türlü konuyu, iletişim bilgilerimiz bölümünden bizlere ulaşarak danışabilirsiniz.