Alın Germe Estetiği

Alın germe estetiği de diğer bütün estetik operasyonlar gibi daha iyi bir dış görünüm amacı ile icra edilir. Söz konusu işlem, alın bölgesindeki kırışıklıkları ve kaşın yapısını değiştirmeye yöneliktir.

Alın germe
ameliyatı, hem ileri yaştaki bireylere hem de genç bireylere uygulanabilen bir estetik türüdür. Kaş bölgesinde düşüklük bulanan ve göz kenarlarında kırışıklık olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir.
alin-germe-norvec-klinik
• Alın Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Alın germe
ameliyatında önem arz eden konu, kesilerin yer aldığı bölge ve kesilerin uzunluk ölçüleridir. Klasik teknikle yapılan ameliyatlarda koronal kesi yöntemi tercih edilir ve burada saçla deri arasında yer alan doğal çizginin yaklaşık beş santimetre arkasında bulunmaktadır. Bir diğer ameliyat tekniğinde ise, icra edilen kesi saçlı deri çizgisinin üzerinde yer alır.


Buradaki söz konusu kesi ile meydana gelen izlerin iyileşmesi güzel sonuçlar yaratır ve de en önemli artısı istenilen her an deri çizgisinin aşağıya doğru ya da yukarıya doğru kaydırılabiliyor olmasıdır. Fakat
alın germe ameliyatında kullanılan en yeni teknik olan endoskopik ameliyat tekniği de olumlu geri dönüşler sağlamıştır. Bu yöntemde saçlı derinin içerisine bir iki santimetre çapında kesiler yerleştirilir. Bu kameranın yardımı ve bir ekran vasıtası ile gerçekleştirilir. Minimal bir yöntemdir ve hastanın hissedebileceği acının miktarını ve şiddetini en aza indirgeyen bir tekniktir.


• Alın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?


Alın germe
ameliyatı genelde bir buçuk saat ile iki saat arasında değişen bir süre içinde tamamlanır. Hasta gerçekleşen ameliyattan kısa bir süre sonra taburcu edilerek evine gidebilir.

• Alın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?


Alın germe
ameliyatından sonra hastada bir takım şişlik ve morluklar görülebilir. Bunlar vücudun gayet doğal tepkimeleridir. Şişliğin azaltılması adına buz kompresiyle yapılan masajlar faydalı olacaktır. Ayrıca başın yüksekte tutulması da şişliğin azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir. Alın bölgesinde oluşan batma ve acı hisleri ise zaman geçtikçe azalma gösterecektir.
Alın germe
operasyonları hakkında bilmek istediğiniz her şeyi ve aklınıza gelen her türlü sorunun cevabını, iletişim bilgilerimiz kısmından ulaşarak bize sorabilirsiniz.