Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Birçok farklı nedenden ötürü insanların kollarında bir takım sarkmalar meydana gelir. Bunlar genellikle kolların farklı kısımlarındaki yağ birikmesi sebebiyle oluşur. Bunun nedenleri ise ilk başta yaş ilerledikçe derideki deformasyonlar nedeniyle ister istemez bazı sarkmalar olabilir. Ya da kişinin kilo alması ve vermesi ile yine aynı şekilde ve yer çekiminin zamanla yarattığı baskı ile sarkmalar oluşur.

kol-germe-ameliyati-norvec-klinik
Kol germe
için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ancak bazı insanlarda aşırı yağ birikimi ile meydana gelen deri sarkması için bazen estetik bir takım müdahaleler yerine ameliyat yapılması şarttır. Bunun ameliyat süreci de yaklaşık olarak birkaç saat kadar olur. Genel olarak bir kolun en yumuşak ve hassas bölümü iç ya da arka kısımları olduğu için sarkmalar bu bölgelerdeki yağ birikmesi açık bir şekilde görünür ve dışarıdan bakıldığında da kötü görüntü verir.


Bununla birlikte kollardaki yağ birikmesini ağır bir şekilde geçiren kişiler de ikiye ayrılır. Eğer kişinin deri kalitesi sağlamsa o zaman ameliyata gerek olmadan bir takım cerrahi estetik ile halledilebilir. Ancak eğer koldaki deri kısımlarında büyük çatlaklar oluşmuş ise o zaman bir ameliyat şarttı ve kişi ancak bu şekilde yağ birikiminden kurtulur. Elbette bu tür ağır bir duruma gelmeden önce yapılacak bir takım önlemler de vardır. Böyle zamanlarda
kol germe için liposuction yöntemi ile erken tedavi sonucu yağ birikimi daha fazla büyüyüp kişiyi günlük hayatından alıkoyacak bir boyuta gelmeden yok edilebilir.


Özellikle de kolun iç ve arka kısımlarında biriken yağla tabakası kol kaldırıldığı zaman tıpkı bir kanat gibi görüntü verir ve bunun deri olması kişiyi oldukça rahatsız eder. Bu yüzden eğer geç kalınmamış ise liposuction yöntemi ile kollardaki yağ birikimden kişi kurtulabilir. Ancak eğer geç kalınmış ise bir ameliyat ile kolların iç ve arka bölümlerinden alınacak yağ ile deri sarkmaları ortadan kaldırılır. Bu
kol germe işlemler için ameliyat bir yandan local anestezi ile ya da genel anestezi ile de iki türlü yapılabilmekte ve hasta en fazla 2 gün hastaneden kalır. Detaylı bilgi için iletişin bililerinden yararlanılabilir.