Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe
İnsanın yaşı ilerledikçe vücudunun bazı kısımlarında bir takım gevşemeler ya da sarkmalar meydana gelir. Ayrıca kilo alma ya da vermek gibi durumlar da ayı etkiye neden olur. Bu durum özellikle de bacak bölgelerinde çok sık yaşanmaktadır ve estetik görüntüsünün bozulması ile birlikte deri noktasındaki yağ tabakasında çatlamalar ve incelmeler oluşur. Bununla birlikte bacak çevresinde bacakları iç kısımlarında sarkmalar meydana gelir.

bacak-germe-ameliyati-norvec-klinik
Son yıllarda
bacak germe operasyonları daha sık görülmeye başlanmıştır ve bu durumun nedeni ise oldukça başarılı sonuçların alınmasından dolayıdır. Bacaklardaki bu sarkık gibi deformasyonların bir başka nedeni de yer çekiminin yaş ilerledikçe ve zamanla bacak bölgelerine yaptığı baskıdan dolayıdır. Ancak bu tür sorunlar için öncelikle bir takım değerlendirmeler yapılmalıdır. Ne de olsa her insanın anatomik yapısı farklıdır ve kimi insanın bacak bölgesinde yağ dokuları oldukça fazla iken bazı insanlarda ise bu yağ dokuları gereğinden de azdır.

Öncelikle bu durumun ölçülmesi gerekmektedir. Ameliyat sırasında bacak iç kısımlardaki ve yine bacak arka kısmındaki yağ dokusu oranlarının iyi değerlendirilmelidir. Ameliyat sonrasında oluşacak olan yara izleri de genel olarak bacakların iç kısımlarında ya da kasık noktalarında kalmaktadır. Bu neden dolayı da ameliyat sonraki belki ufak tefek bir takım izle kalsa bile bunlar bacağın iç kısımlarında kaldığı için her hangi bir şeklide görülmez.


Genel olarak uyluk germe ameliyatı olarak da bilinen ve kişinin bacağındaki aşırı yağ oluşumunu yok eden bu operasyon sonrası vücut eski haline dönebilir ve bacak bölgesinde yeterli miktarda yağ dokusu kalır. Ancak bazı durumlarda
bacak germe operasyonu sadece liposuction yöntemi ile de yapılabilir.

Bunun nedeni bacak bölgesinde sadece az bir miktarda fazlalık vardır ve bunu için de herhangi bir operasyona gerek duyulmaz. Tüm bu ameliyatlardan sonra hasta en fazla 2 gün daha hastanede tutulur ve daha sonra evine gidebilir. En geç bir hafta içinde de normal gündelik yaşamına yeniden dönebilir. Yapılan dikişler de bu
bacak germe ameliyatı sonrası iki hafta içinde düzelmeye başlar ve 1 yıl içerisinde tüm ameliyat izleri yok olur. Daha ayrıntılı bilgi için iletişim bilgilerinden yararlanılabilir.