Meme Küçültme

Birçok kadında meme büyüklüğü sorunları bulunmakta ve bu da yanında bir takım sorunları getirmektedir. Aşırı büyük olan memeler ve bunların kadınlara getirdiği ağırlıklar nedeniyle zamanla vücut mecburen ön tarafa doğru bir eğilim gösterir. Bu da omurga bölgesinde ya da sırt kısmında bir takım ağrılara neden olur.
Ayrıca bu yüzden memelerin alt bölgelerinde kalan noktalarda yaralar da meydana gelir.

Meme küçültme
için yapılacak bir operasyon adına bir takım teknik işlemler söz konusu olur ve bunun sonucunda meme bölgesinin birçok farklı yerinden yağ ya da bez dokusunun alınması sureti ile meme küçültme işlemi gerçekleştirilir. Operasyon esnasında meme boyutu gerekli olan seviyeye getirilirken aynı zamanda meme sarkmasına neden olan kısımdaki dokular da alınarak memelerin görsel olarak daha dik durmasına ya da dolgun görünmesine olanak tanınmaktadır.

İşlem öncesi memelerin olduğu bölgede nasıl bir operasyon yapılacağına dair çizimler yapılır ve fotoğraflar alınır. Bu durum dâhilinde o kişiye en uygun meme yapısı şekillendirilir ve plan dâhilinde gerekli operasyon yapılarak meme istenilen boyuta getirilir ve ayrıca güzel görünüm kazandırılır.

meme-kucultme-estetik-ameliyati
Genel olarak bu ameliyatlar hastanın bayıltılması sureti ile yapılmaktadır ve işlem sona erdikten sonra hasta birkaç gün hastanede misafir edilir. Operasyon ise en fazla 4 saat kadar sürmektedir. Ayrıca ameliyat sonrası kullanılacak olan özel bir sutyen iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Meme küçültme operasyonu sonrası memeler üzerinde bir takım izler kalır. Bu izler ilk zamanlarda ameliyat neticesinde kırmızı ya da pembe gibi bir takım renklerde görünebilir. Fakat daha sonraki evrelerde bu renkler değişerek normal ten rengine dönüşmeye başlarlar. Yine de her ne olursa olsun bu farklı izler genel olarak meme başının alt kısmında kalırlar.

Operasyonun ardından bir takım sorunlar ile karşılaşılabilir. Bunlar ilk zamanlarda yaralardaki iyileşmelerde yaşanacak olan zorluklar ya da kanamalar olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca ileriki zamanlarda kaşıntı ya da kızarıklık gibi bazı problemler olabilir. Ancak meme küçültme operasyonu sonrası bu gibi sorunlar zaman içinde ve ilaç tedavisi ile iyileştirilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişim bilgilerinden yararlanılabilir.

2 Comments

 • Gül Atabey

  Merhaba,
  Ben kombine Estetik için bilgi istiyorum. Meme küçültme ve Liposuction. Liposuction karın bacak kol ve boğaz bölgesi ıçin mümkün mü?
  Meme ölçüleri şuan 85/H vei hedefim ölçü C dir.
  Boyum 1,67 ve kilom 95.
  Fiayat konusunda bana bilgi verebilirseniz sevinirim.
  Ameliyat mesela yedinci (14.7 ile 16.7) aylarda mümkün mü ?
  Bilginiz ıçin teşekkür ederim.

  • admin

   MERHABALAR BİZE ULAŞIN VEYA WHATSAPP SECENEGI İLE ULASIRSANIZ DOKTOR ASİSTANLARIMIZ DETAYLI BİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRİCEKLERDİR

 • Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir