Kadınların birçok farklı nedenlerden ötürü meme bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. Bu belki doğum sonrası belki doğuştan gelen bir sorun belki de kilo alma ve verme ile ortaya çıkan durumlardır. Ancak bunun için
meme dikleştirme operasyonları söz konusudur ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.


Örneğin kadınlar özellikle de doğum sonra süt verme döneminde göğüsler oldukça büyür ve süt verme dönemi sona erdikten sonra da göğüsler belirli oranlarda küçülür fakat bu normal bir küçülme sayılamaz ve bir takım sarkmalar ya da büzüşmeler meydana gelir. Bu da estetik açıdan oldukça kötü bir görüntüye neden olur ve göğüsler aşağı doğru bir eğilim yaratır. Ancak meme dikleştirme ameliyatları ile kadının kendi vücut yapı ölçüleri dâhilinde plan çıkarılır ve buna göre göğüs kalitesi yeniden eski haline döndürülür.

meme-diklestirme-estetigi
Aynı zamanda göğüs uçları da eğer büyük ise onlar da küçültülebilir. Bu tür göğüs ameliyatları esnasında göğüs uçları da memelerle aynı orantıya getirilmelidir. Genel olarak meme sarkmaları iki türde görünür. İlki göğüsün kahverengi kısmından başlayan alt bölüme doğru olan kıvrımda oluşacak az bir miktar sarkma yalnızca bir doku alınması ile gerçekleştirilir. Ancak bu durum eğer yine aynı şekilde meme ucu noktasından alt kıvrıma doğru geniş bir sarkma söz konusu ise o zaman bunun için geniş çaplı bir
meme dikleştirme ameliyatı yapmak gerekir.


Çoğunlukla bu tür ameliyatlar meme ucu alt kısmından başlayarak alt kıvrıma doğru bir kesi ile yapılır ve göğüs kası altına konacak bir silikon ile operasyon tamamlanır. Ameliyat sonrası meme ucu altından alt kıvrıma doğru bir T şeklinde iz kalır. Eğer göğüs kahverengi bölgesi göğüs çizgisi denen noktadan yaklaşık olarak 3 cm kadar aşağıda ise o zaman bu ağır bir sarkmadır ve ameliyat yapılması gerekir.

Ameliyat sonrası göğsün alt kısmında oluşacak bu izler ilk zamanlarda kırmızı ya da pembe gibi bir renk alır. Ama zamanla bu renk izleri yeniden kişinin kendi ten rengine dönmeye başlayacaktır.

Meme dikleştirme
operasyonu sonrası en fazla 2 yıl içinde de tüm izler hemen hemen yok olacaktır. Daha detaylı bilgi için iletişim bilgileri kullanılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir