Meme Büyütme


Kadınlarda dış görünüş açısından en dikkat çekici ve görsel olarak göze hoş gelen bölüm göğüs kısımlarıdır. Özellikle de son yıllarda teknolojinin iyiden iyiye gelişmesi ile aynı şekilde kendini geliştiren estetik ameliyatlar da sürekli olarak daha çok yapılmaya başlandı. Estetik açıdan bir kadını daha çekici yapan ve kendisine olan öz güvenini daha da arttıran göğüsler için
meme büyütme operasyonu açısından silikon ile tasarlanıp uygulanan meme protezleri son zamanlarda en fazla kullanılan ameliyatlar arasında geçmektedir.

meme-büyütme-estetigi
Tüm dünya üzerinde çoğu kadın kendi doğal göğüslerinin büyüklüğünden pek memnun değildir. Bunu nedeni ise kadınların oldukça fazla bir kısmının göğüs bölgeleri normal halinden bir daha küçük olmasıdır. Özellikle de ergenlik çağının biraz geçmesi ile birçok kadın göğüs kısımlarının küçük olmasından şikâyetçi olurlar.
Başka bir neden ise yaş ilerledikçe ya da kilo alıp vermeler ile memelerin eski dolgun hallerinden büyük bir çoğunluğunu kaybetmesiyle olur. Bu yüzden özellikle de 20’li yaşlarına adım atmış her kadın

meme büyütme
operasyonu için silikon, yani meme protez operasyonu ile göğüslerini istediği dolgunluğa eriştirebilir


Bu ameliyat öncesi kadın bir değerlendirmeden geçirilir ve kadının ne istediği sorulup düşünceleri alınır. Daha sonra ilk randevu sırasında memenin sarkık durumu ya da genişliği ve meme dokusu incelenip belirli bir plan çıkarılır. Ne tür bir protez kullanılacağı ya da bu protezin memelerin hangi bölgesine yerleştirilmesi gerektiği gibi tıbbi yöntemler belirlenir.
Özellikle de bu sorun için gelen birçok kadının küçük meme probleminin yanında bir de memelerinin sarkıklığı söz konusudur ve bu yüzden hem
meme büyütme hem de meme dikleştirme operasyonu aynı anda yapılır ve kesinin nereden açılması gerektiği hesaplanır. Çoğunlukla bu tür operasyonlar genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 2 saat kadar sürer.


Alanında uzman doktor ile ilk görüşmeden kadının istekleri belirlenir ve doktor kişinin meme yapısına göre bir harita çıkarır. Ayrıca hasta için hangi tür protezin uygulanacağına karar verilir ve ona göre başarılı bir ameliyat geçirilerek birkaç gün için yeniden günlük yaşama dönebilir. Daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerinden yararlanılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir