Liposuction - Yağ Alma UygulamasıLiposuction
bir diğer deyişle yağ alma operasyonuna verilen isimdir. Her insanın kilo alış şekli ve vücut yapısı değişkenlik gösterir. Vücut yapısı genetiğe de bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin, bacakları ince olan bir kimsenin göbek bölgesinde fazla yağlarının bulunması ya da göbek yağlanması olmayan birinin basen bölgesinde yağlanma olması gibi Liposuction operasyonu bu yağlardan kalıcı olarak kurtulmayı hedefler. Operasyon bölgesel yapıldığında ise orantılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Operasyonun hemen sonrasında etkilerini gözle görmek mümkündür. Fakat en büyük farklılığı görebilmek için yaklaşık 3 ay beklemek gerekir.

liposuction-yag-alma-norvec-klinik
Liposuction
vücuda yerleşmiş olan ve erimeye direnen yağların alınması işlemidir. Bu işlem kilo kontrolü sağlamaz, kilo verdirmeye yönelik değildir. Bu işlemle kilo verildiği gözle görülür bir durumda olsa asıl hedef orantılı vücut ölçülerine sahip olmaktır. Operasyon sonrasında küçük şişlikler görülebilmektedir. Bu normal bir süreçtir. Operasyon sonrasında ise 15 gün boyunca korse giyilmesi uygun görülmektedir. İlk etapta gözle görünür bir sonuç alınıyorsa da asıl yapısal değişikliğin görünmesi 3 ayı bulacaktır. Burada kişinin doktor tavsiyelerini dikkate alıyor olması önemlidir.

İşlem lazer yardımıyla yağların parçalanması ve sıvılaştırılması işlemidir. Sıvılaştırılan yağlar çekilerek alınır. Bu işlem genellikle genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Nerdeyse sorun yaratan her bölgeye uygulanması mümkündür. Kol, boyun, karın, bel, basen gibi birçok bölgede uygulanabilir. 16 yaşını aşmış olunması önemlidir. 1 gün sonra
liposuction operasyonundan çıkan kişiler iş ve günlük hayatlarına dönebilirler.

Ortama olarak 5-6 litre yağ alınabilmektedir. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Kişinin kilosu ve yağ tabakasıyla doğru orantılı olacak bir şekilde uzmanlar tarafından kolayca belirlenebilir. En çok merak edilen konulardan bir tanesi ise yağ oluşumunun tekrarlayıp tekrarlamadığıdır. Kalan yağ hücreleri büyüyebilir ancak bu çok fazla kilo alınmasıyla yeniden oluşabilecek bir durumdur.


Cilt, altındaki yağın alınmasıyla kendisini yeni bir oluşum içerisine sokacak ve gerilmeye başlayacaktır. Burada elastik bir cildin önemi ortaya çıkıyor. Eğer cildiniz elastik değil ise zaten bu işlem için uygun değilsiniz anlamına geliyor ve uzmanlar tarafından farklı operasyonlar için yönlendiriliyorsunuz. Tüm sorularınız için daha detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim bilgilerimizden destek alabilirsiniz.

4 Comments

 • Özgör

  Merhaba liposuction Laser islemiylemi yapiliyo Yani narkozlu deyilmi Bilgi verirseniz sevinirim karin ve bel bölgesinin fiyatini ögrenebilirmiyim
  Saygilar

  • admin

   Merhabalar iletişim sayfası veya whatsapp kısmından bize ulaşabilirseniz doktor asistanlarımız yardımcı olucaktır !

 • Ayla

  Fiyat ögrene bilirmiyim göbek kol ve basen icin

  • admin

   Merhabalar iletişim sayfası veya whatsapp kısmından bize ulaşabilirseniz doktor asistanlarımız yardımcı olucaktır !

 • Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir