Burun Estetiği

Estetik operasyon denilince belki de akla ilk geleni burun estetiği operasyonudur. İki farklı hasta grubu için burun estetiği yapılması öngörülmüştür: İlk hasta grubu burun tıkanıklığı yaşayan ve bu yüzden deviasyon yani burun kıkırdağında ya da kemiğinde eğrilik olan hastalardır. Bu gruba dahil olanlarda eğer burun eti şişliği de söz konusu durumda ise, nefes açmaya yönelik bir ameliyat tasarısı hazırlanır. İkinci gruba dahil olanlar ise genellikle daha iyi bir dış görünüş elde etmek amacı ile estetik kaygılar sonucu ameliyat olan kişilerden oluşur.
rinoplasti-burun-estetigi
 

• Burun Estetiği İçin Belli Bir Yaş Sınırı Söz Konusu mudur?

Genellikle burun estetiği operasyonu isteyen kişilerin, eğer çok ekstra bir durum söz konusu değilse 18 yaşını geçmiş olmaları tercih edilir.

 

• Burun Estetiği Ameliyatlarında Hangi Teknikler Kullanılır?

Burun estetiği ameliyatlarında açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki farklı yöntem vardır. Açık ameliyat tekniğinde hastanın her iki burun deliğinin arasında yer alan "kolumella" adlı bölümden bir kesi medyana getirilir ve burnun içinde ve burun sırtında bir bölge oluşturulur. Kapalı ameliyat tekniği ise daha farklıdır. Bu teknikte sadece burnun iç kısmında kesiler meydana getirilir ve törpü ve keski gibi aletler yardımıyla burnun sırt kısmı ile uç kısmına şekil verilir.

• Burun Estetiği Ameliyatlarında Hangi Anestezi Metotları Tercih Edilir?

Burun estetiği ameliyatlarında sedasyon, genel anestezi ya da lokal anestezi gibi anestezi metotları tercih edilir. Fakat içlerinden en fazla kullanılanı genel anestezi yöntemidir.

 

• Burun Estetiği Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Burun estetiği ameliyatı geçirecek bireylerin en az bir hafta öncesinden aspirin ve antibiyotik tarzı kanı sulandırıcı etkileri bulunan ilaçları bünyelerine almamaları gerekir. Bunun yanı sıra, ameliyat geçirecek olan kişinin ameliyat vakti geldiğinde üst solunum yolunda enfeksiyon olmaması gerekmektedir.

 

• Burun Estetiği Ameliyatı Morluk ya da Şişlik Yaşanır mı?

Söz konusu ameliyattan sonra morluk ve şişlik görülmesi son derece olağandır. Ne var ki gelişen teknolojik imkânlar sayesinde bu şişlik ya da morlukların etkilerini azaltmaya yönelik tekniklerde artış görülmektedir. Siz de burun estetiği konusunda bilinçli bir hasta olma hedefini taşıyorsanız iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

2 Comments

 • Esra Yuce

  Merhaba,

  Sorum olacaktim, burun estetigi kac euro sizde

  • admin

   Merhabalar. Web sitemizde bulunan iletişim formları ile bize numaranızı yazın. Konu ile ilgili uzmanlarımız sizi arayarak detaylı bir görüşme gerçekleştirsinler.

 • Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir